Inżynier nie jest po to, aby szukać problemów, ale po to, aby je rozwiązywać.

Inżynier nie jest po to, aby szukać problemów, ale po to, aby je rozwiązywać.

Badanie i testy szczelności powietrznej budynku - Blower Door Test - Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, cała Polska ...

CZYM JEST TEST SZCZELNOŚCI

Test szczelności (z angielskiego blower door test) to badanie, które w sposób nieniszczący pozwalana na wyznaczenie współczynnika n50, oraz na zlokalizowanie miejsc, którymi ucieka nam ciepło, a co za tym idzie nasze pieniądze. Polega na wytworzeniu różnicy ciśnień pomiędzy wnętrzem budynku, a jego otoczeniem. Test można wykonać o każdej porze roku, najlepiej przeprowadzić go w trakcie budowy na etapie stanu surowego zamkniętego, co pozwoli nam w najmniej kosztowny sposób poprawić szczelność powietrzną budynku. Badanie wykonujemy zgodnie z polską normą PN-EN 13829.

 

DLA KOGO BLOWER DOOR TEST

Budujesz dom?
Kupujesz dom lub mieszkanie?
Montowałeś nowe okna?
Wydajesz zbyt dużo na ogrzewanie?
Wyczuwasz przeciąg przy zamkniętych oknach i drzwiach?
...?
Jeżeli na te lub podobne pytania odpowiedz brzmi tak, to test szczelności jest właśnie dla Ciebie.

 

CO NAM DAJE BLOWER DOOR TEST

- współczynnik n50
- dokładną lokalizacje nieszczelności
- certyfikat na potrzeby dotacji NFOŚiGW
- certyfikat na potrzeby reklamacji u dewelopera/wykonawcy
Raport z wykonanego badania może stanowić podstawę do reklamacji u wykonawcy lub dewelopera. Mając wyniki testu możesz żądać obniżenia ceny lub natychmiastowego usunięcia niedoróbek. Sprawdź z nami szczelność powietrzną swojego budynku i ciesz się "zdrowym budynkiem" oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie.  

 

WSPÓŁCZYNNIK n50

Współczynnik n50 określa szczelność powietrzną budynku. Mówi nam o tym ile razy w ciągu godziny wymieniane jest powietrze przy różnicy ciśnień wynoszącej 50Pa.
Zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury zalecane maksymalne wartości wymiany powietrza wynoszą:
- dla budynków z wentylacją grawitacyjną: n50 ≤ 3,0
- dla budynków z wentylacją mechaniczną: n50 ≤ 1,5
- dla budynków pasywnych: n50 ≤ 0,6

 

DLACZEGO MY

Jeśli uważasz, że bez odpowiedniego przygotowania budynku, nie da się wykonać wiarygodnego badania oraz że określenie wielkości nieszczelności, bez ich lokalizacji nic nam nie mówi to zgadzamy się z Tobą w 100%. Dlatego my nie oferujemy badań w opcji mniej czy bardziej rozbudowanej, z raportem lub bez. Zamawiając naszą usługę testu szczelności zawsze otrzymują Państwo kompletne badanie, które składa się z przygotowania budynku, badania, lokalizacji nieszczelności oraz raportu. Prawdopodobnie jako jedyni w kraju po skończonym badami przestawiamy zestaw pomiarowy i sprawdzamy również twoje drzwi zewnętrzne (o ile są możliwości techniczne).  

 

ETAPY BADANIA

0. Przygotowanie domu przez właściciela
W celu jak najdokładniejsze lokalizacji nieszczelności należy udostępnić dostęp do wszystkich ewentualnych miejsc przecieków powietrza infiltrowanego.  W tym celu zaleca się usunięcie wszelkich rzeczy z parapetów oraz zdjęcie firanek. W celu przygotowania budynku, należy udostępnić osobie wykonującej test      szczelności dostęp do wszystkich otworów wykonanych celowo np. kratki wentylacyjne.

1. Sporządzenie projektu domu
Swoją pracę rozpoczynamy od wykonania pomiarów i obliczeń niezbędnych do wyznaczenia współczynnika n50 oraz sporządzenia projektu domu. 

2. Przygotowanie domu
Aby jak najdokładniej wyznaczyć współczynnik n50, należy badany budynek całkowicie odizolować od otoczenia. W tym celu należy zamknąć wszystkie drzwi i okna zewnętrzne oraz zasłonić wszystkie celowo wykonane otwory np. kratki wentylacyjne. Wszystkie drzwi wewnętrzne muszą być otwarte. 

3. Przygotowanie urządzeń pomiarowych
W drzwiach zewnętrznych montujemy zestaw pomiarowy i dobieramy odpowiednią ilość przesłon na wentylatorze. 

4. Przeprowadzenie badania
W celu wyznaczenia współczynnika n50 wykonujemy test szczelności w nad i podciśnieniu (w niektórych określonych wypadkach tylko w nadciśnieniu) dla kilku różnic ciśnienia. Po badaniach za pomocą specjalnego oprogramowania dokonujemy obliczeń w celu wyznaczenia współczynnika n50

5. Lokalizacja nieszczelności
Po wyznaczeniu poziomu szczelności powietrznej, w wysokim nadciśnieniu lokalizujemy nieszczelności za pomocą anemometru, smoke pen'u oraz wytwornicy dymu.

6. Sprawdzenie drzwi zewnętrznych
Ponieważ podczas badania w drzwiach zewnętrznych zamontowany jest zestaw pomiarowy nie ma możliwości sprawdzenia, tych drzwi. Jeżeli to możliwe po skończonym badaniu przestawiamy wentylator i sprawdzamy szczelność twoich drzwi zewnętrznych.

7. Sporządzenie raportu
Ze wszystkich uzyskanych danych sporządzamy raport zawierający: certyfikat potwierdzający wartość współczynnika n50, szczegółowy raport dotyczący badania oraz projekt domu z naniesionymi nieszczelnościami.

 

PROMOCJA SĄSIEDZKA
Zamów badanie razem z sąsiadem, a otrzymacie 15% rabatu.
Zamów badanie z większą ilością sąsiadów, a otrzymacie 20% rabatu.

KOLEJNE BADANIA WYKONUJESZ RABATY ZYSKUJESZ
Drugie badanie tego samego budynku wykonujemy 10% taniej.
Trzecie i kolejne badanie tego samego budynku wykonujemy 15% taniej. 

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates